Botoks – toksyna botulinowa

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej to popularny zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia redukowanie zmarszczek, a także profilaktykę ich powstawania. Toksyna botulinowa hamuje aktywność acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Dzięki temu botoks wykorzystywany jest w celu usunięcia zmarszczek mimicznych zapewniając efekt natychmiastowego wygładzenia skóry, a także zapobiegania pogłębianiu się zmarszczek.

Botoks w zabiegu redukcji zmarszczek znajduje zastosowanie w przypadku m.in. :
– kurzych łapek
– lwiej zmarszczki
– poprzecznych zmarszczek na czole
– zmarszczek króliczych

PRZEBIEG ZABIEGU:

Przed zabiegiem z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie jest wymagane wykonanie szczegółowych badań. Wykonywany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki oraz bardzo cienkiej igły, którą toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w kilka wyznaczonych miejsc na twarzy. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i nie wymaga znieczulenia.

Okres rekonwalescencji

Przez minimum 4 godziny od wykonania zabiegu nie powinno się schylać, kłaść oraz nie zaleca się spożywania alkoholu jak i intensywnych ćwiczeń fizycznych. Ponadto niewskazane jest korzystanie z basenu, sauny czy solarium.

Ewentualne efekty uboczne pojawiają się rzadko i mają charakter przejściowy – są to niewielkie krwiaki w miejscu wkłucia, obrzęk lub ból głowy.

Odmładzający efekt botoksu zauważalny jest po około 48 godzinach. Natomiast ostateczny efekt następuje po około 2 tygodniach i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Po tym okresie zabieg można powtórzyć. Czas utrzymywania się efektu zabiegu z wykorzystaniem botoksu jest kwestią indywidualną i zależy m. in. od trybu życia oraz tempa metabolizmu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU:

15- 30 min

CZAS UTRZYMYWANIA SIĘ EFEKTÓW:

3-6 miesięcy

PRZECIWWSKAZANIA:

– zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego

– nadwrażliwość na składniki preparatu

– miejscowe infekcje skóry

– Ciąża i laktacja

– antybiotykoterapia

Galeria zdjęć
Cennik
1 okolica* 400 zł
2 okolice* 600 zł
3 okolice* 800 zł
*1 okolica: kurze łapki obustronne lub lwia zmarszczka lub bruzdy poprzeczne czoła

Inne zabiegi

Dermapen

Peeling JPX3 Bio + DermaPen z ampułka Pink Glow Uzyskujemy efekt gładkiej, rozjaśnionej, nawilżonej i odświeżonej skóry

Mezobotoks

Mezobotoks to wyjątkowe połączenie rewitalizacji skóry i usuwania zmarszczek

Stymulatory tkankowe

Sposób na spektakularne odmłodzenie oraz spowolnienie naturalnych procesów starzenia się skóry! Służą do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny.

Botoks – toksyna botulinowa

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej, który umożliwia redukowanie zmarszczek, a także profilaktykę ich powstawania.

Wolumetria

Zabieg pozwala odzyskać świeżość i elastyczność skóry, która na skutek procesów starzenia utraciła objętość i kształt.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym rekomendowany jest dla osób, które zmagają się z problemem zbyt małych lub asymetrycznych ust.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to szybka i skuteczna metoda na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, bez ingerencji chirurgicznej.

Mezoterapia skóry głowy

Celem mezoterapii na skórę głowy jest jej intensywne ożywienie, które przekłada się na głęboka i naturalną stymulację mieszków włosowych.

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który jest w stanie w znaczący sposób poprawić wygląd i kondycję skóry.

Wypełniane i wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w obszary wymagające odnowy preparatu z kwasem hialuronowym
Kontakt
  • Adres
  • ul. Starołęcka 132a
Godziny otwarcia
  • Pon-Pt
  • 8:00-18:00
  • Sob
  • Nieczynne